Frissítés! 2024.03.05
II. ütem és javuló feltételek
Újra indul a GINOP Plusz-3.2.1-21 képzési támogatás gazdasági társaságok számára. Kezdődik a II. ütem és az első ütemnél kedvezőbb feltételekkel.
A támogatása célja, hogy a felhívás feltételeinek megfelelő vállalkozásoknak növekedjen a gazdasági termelékenysége úgy, hogy korszerű munkahelyi képzéseket nyújt munkavállalóinak. A magyarországi munkaerőpiaci viszonyok között nehézkessé vált a képzett munkaerő felvétele, így a vállalkozások az hazai és világpiacon is versenyhátrányt szenvedhetnek. Ezért a megjelenő pályázat a már meglévő munkaerő továbbfejlesztésére fókuszál, ami megfelelő lehetőséget biztosít a piacon való helytálláshoz.
A képzés miatt kieső munkaidőre bértámogatás igényelhető!
A képzési pályázat II. ütemének keretében továbbra is az ország egész területéről várják nem csak a mikro-, kis-, és középvállalkozásokat, hanem a nagyvállalatokat is. Egyedülálló alkalom ez a Budapesti és Pest megyei vállalkozások számára is. A KKV-k 50 millió helyett akár már 75 millió, a nagyvállalatok pedig 100 millió helyett már 150 millió forintos támogatáshoz juthatnak. Támogatási összegben tehát alsó korlát nincs, akár 1 millió Ft-os képzési támogatást is lehet igényelni.
A rendelkezésre álló forrás pedig nem kevesebb mint 15 Mrd Ft.
Pályázók köre
Mikro- kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok
Támogatható képzések
- Szakmai ismeretre irányuló képzés
Olyan képzés, amely az Szkt. szerinti szakmai képzés vagy részszakmára felkészítő szakmai oktatás, vagy valamely foglalkozás, munkakör, vagy munkatevékenység magasabb szintű végzéséhez szükséges kompetencia megszerzésére, fejlesztésére irányul.
Példák:
- létesítmény energetikus (szakképesítés)
- raktárvezető (szakképesítés)
- gyártósori eszközök szerelése (munkafolyamat)
- Soft skill képzések
Olyan, gazdasági ágazattól független, a munkaerő-piacon széleskörűen alkalmazható kompetenciák megszerzésére, vagy fejlesztésére irányuló képzés, amely részszakmához,
szakképesítéshez, nyelvi, vagy informatikai képzettséghez nem, vagy csak részben köthető kompetenciák fejlesztését célozza.
Példák:
- projekt alapú csapatmunka
- hatékony ügyfélszolgálati kommunikáció
- vezetői készségek fejlesztése
- alapkompetenciák fejlesztése
- postcovid hatásokat feldolgozó tréning
- információs és kommunikációs technológiákra (IKT) irányuló képzés
Olyan képzés, amely digitális technológia használatához vagy alkalmazásához szükséges kompetencia megszerzésére, fejlesztésére irányul.
Példák:
- irodai szoftverek használata
- CNC programozási ismeretek
- Java programozó
- Nyelvi képzés
Az Európa Tanács Közös Európai Referenciakeretben ajánlott hatfokozatú rendszer szintjeiben
megfogalmazott követelmények teljesítésére irányuló képzés.
Példa: alapfokú nyelvvizsgára felkészítő angol nyelvi képzés